The following Alexander Junior and Senior High students were named to the fourth quarter honor roll:

6th grade

All A (Academic Excellence) — Avery Brooks, Ella Cottrill, Savannah Haning, Kylie Hannah, Mason Idleman, Matthew O’Brien, Logan Pettet, Maggie Reutzel, Elise Scott, Mary Smith, Caleb Tyler. A/B (Academic Honors) — Elyse Atha, Khyla Brannon, Madelyn Brooks, Olivia Burton, Megan Cheadle, Kathryn Cooper, Kiria Copley, Marty Dagostino, Alyssa Davidson, Mikaela Ennis, Jack Ford, Tyler Fronek, Elias Gallagher, Kaitlynn Green, Christopher Harris, Klaxton Hawk, Heleena Hildebrant, Jamie Jarvis, Linus Juedes, Brayden Kunze, Jocelynn Malone, Owen Marx, Andrew Mayles, Erin McManaway, McKenna Moore, Jordan Mount, Isaac Payton, Arlo Plow, Abigail Sanders, Seth Schooley, Logan Smith, Aden Stepp, Trevor Sweeney, Caitlin Taylor, Emma-Shea VanDyke, Isaac Waller, Madison Webb and Roland West

7th grade

All A (Academic Excellence) — Tanner Allen, Ellie Day, Mary Grace Galentin, Alexis Grissett, Joshua Hayes, Ava Hoffer, Alexa Lee, Hannah Merckle, Macie Swart, Stanley Viny and Kate Voss. A/B (Academic Honors) — Mason Arbaugh, Lexie Bolin, Tyler Brooks, Rylee Bush, Ian Buswell, Julianna Cain, Rachel Cheadle, Nichole Collins, Avery Cremeans, Connor Dael, Jonah Daw, Nevaeh Diamond, Brianna Dinitto, Logan Dixson, Addison Dorst, Anna Kate Fraley, Marissa Green, Ethan Henderson, Ryan Howell, Alexander Jeffrey, Lexi Jordan, Zachary King, Natalie Kropf, Daria Lallier, Isabella Lemaster, Benjamin Maskiell, Jacob McLain, Haylee Meek, Micaela Moat, Preslei Nelson, Faith Norman, Sam Ohms, Julia Reeves, Edwin Schilling, Monica Thompson, Jared Truax, Braidin Tuttle and Tyler Wallace

8th grade

All A (Academic Excellence) — Dylan Allison, Carlee Barnhouse, Hazel Chmiel, Emily Demko, Ava Green, Libby Hall, Sarah Hanning, Jayden Holzaepfel, Haley Hudnell, Ryleigh Jordan, Ben Juedes, Chloe Kunkle, Amy Lucas, Cassidy Lyon, Charly Maben, Derek Mace, Olivia Mowry, Andrew Nance, Ethan Neidhart, Alexander Norris, Owen Thompson, Henry Walter-Wilde, Hannah Williams, Madison Wilson and Katie Wires. A/B (Academic Honors) — Ricki Bailey, Noble Baker, Christopher Barnes, Joey Blair, Xain Boyle, James Burke, Jessie Button, Jagger Cain, Jordan Carsey, Celene Chapman, Landon Collins, Jadyn Conaway, Connor Cooper, Camryn Courtney, Kyler D’Augustino, Colton Davis, Aidan Dixson, Olivia Dorst, GeorgiaAnn Dye, Haylyn Erwin, Leah Esselburn, Jalyn Fox, Jacob Gillogly, Sara Hughes, Haley Jeffrey, Jaelyn Jones, Luke Jordan, Sarah Kammerling, Angela Karshner, Hunter King, Rachel Klingenberg, Jonathan Lash, Lauren Mansfield, Madison Matheny, Athena McKenzie, Holly Meyer, Hunter Ohlinger, Gavin Poole, Makiya Radcliff, Gabby Sanders, Eden Scali, Olivia Scarmack, Ryan Smith, Mason Tumblin, Kiley Welch, Abby Whittaker, Chloe Williams and Joshua Wilson

9th grade

All A (Academic Excellence) — Ellie Belville, Xander Boyle, Kailey Cozort, Jolene Mathena, Kyleigh Nelson, Macy Sherman, Haley Shields, Bryce Sowers, McKenna Williams and Matthew Zartman. A/B (Academic Honors) — Amora Albano, Colton Ashcraft, Alexis Belville, Ella Bigony, Tristian Boyd, Ciara Combs, Hallee Cremeans, Hannah Dowler, Jace Ervin, Jenelle Fauber, Alex Flickinger, Lily Fraley, Mariea Gonzalez, McKayla Griffin, Marlee Grinstead, Michael Hartley, Albert Kennedy, Aubrie Kimbrough, Kayla Layton, Saige Matheny, Lauren McCall, Morgan McCament, Gaige McVey, Kara Meeks, Olivia Ohms, Emma Pennington, Dylan Phillips, Matthew Pollard, Halee Robinson, Ben Sanders, Brock Shaner, Katelynn Sheridan, Ethan Smith-Lang, Kaelin Steele, Miah Trout, Madison Wells, Joy Wires and Mackenzee Zimmerman

10th grade

All A (Academic Excellence) — Cameron Adler, Brooke Barnes, Ella Busch, Emma Buswell, Nathan Carter, Brooke Casto, Daryn Hoffer, Ava Lee, Lincoln Meyer, Madison Morgan, Audrey Ross, Shawn Rosser, Emily Scott, Bryana Wallace and Kelly Wires. A/B (Academic Honors) — Jesse Blume, Emma Brooks, Josie Cain, Bryanna Cooper, Jacob Dille, Drew Harris, Rylee Hayes, Nina Holzaepfel, Madisyn Moleski, Keaton Pack, Kensley Radcliff, Karsyn Raines, Abbygale Schooley, Ethan Scurlock, Austin Shields, Erin Stevenson, Tanner Vale, TJ Vogt, Cora Warner, Michael Wells, Isaac York and Kaitlynn York.

11th grade

All A (Academic Excellence) — Alaina Arbaugh, Sasha Battrell, Whitney Byrd, Beth Elliott, Sarah Haning, Noah Hanning, Jenna Houpt, JK Kearns, Macey Mitchell, Wesley Radford, Makiah Sheridan and Collin Williams. A/B (Academic Honors) — Tessa Bayha, Grant Burke, Jordan Cantrell, Luke Chapman, Griffin Chmiel, Jacob Collins, Jacob Conrath, Kaleb Easley, Summer Hartman, Keona Hibbard, James Hope, Lauren Howard, Jacob Jordan, Jaden Jordan, Anthony Kasler, Michael Kelly, Brooklyn Kesterson, Tanner MacDowell, Lucas Markins, Brylee McKinley, Taylor Meadows, Halie Miller, Todd Norris, Briana O’Leary, Joseph O’Rourke, Jordan Reed, Tyler Rice, Trey Schaller, Connor Truax and Evan Watts.

12th grade

All A (Academic Excellence) — Ariel Blair, Sydnie Bolin, David Douglas, Madison Grant, Olivia Green, Gracie Hill, Trinity Jones, Rayne-Anne Kahler, Kyle Kesterson, Matthew Llewellyn, Graham McKinley and Makaela Trout. A/B (Academic Honors) — Halle Andrews, Emily Ash, Alyssa Cleland, Ashley Cooper, Eryn Dael, John Dane, Shae D’Augustino, Drew Davis, Madison Davis, Emma Ervin, Jakobe Gillette, Andrew Goodell, Austin Holcomb, Beth Losey, Dylan Mecum, Mackenzie Moore, Alex Neal, Kameron Riley, Margo Roof, Cienna Seel, Kaylob Sheets, Seth Thompson and Andrew Vogt.

Load comments