Southeast District Golf

High School Boys

Division I First Team

Name School Yr

Seth Dennis Warren Jr

A.J. Graham Marietta Fr

Caleb Davis Warren Fr

JB Wharff Marietta Jr

Ben Pratt Athens Jr

Chance Weihl Warren Jr

Second Team

Liam Ritter Marietta Fr

Sam Carpenter Athens Sr

Ethan Schrader Logan Sr

Jacob Smeeks Warren Jr

Josh Sandford Marietta Sr

Grayson Herb Marietta Fr

Honorable Mention

Nathan Heft Warren So

Tyson Smith Athens So

Joel Neville Marietta Sr

Max Burns Logan Sr

Coach of the Year — Nathan Evans (Warren)

Division II

First Team

Name School Yr

Ty Shoeblock Unioto Sr

Connor Hefner Waverly Sr

Clayton Thomas Fairland Jr

Blake Raneger Fairfield Union Sr

Whit Byrd Alexander Sr

Devon Miller Wheelersburg Jr

Second Team

Laith Hamid Gallia Academy Fr

Denzel Endicott Piketon Sr

Jacob Lemley Chesapeake Jr

Josh Tipton Fairfield Union Jr

Landon Roberts Fairland Fr

Levi Gerber Unioto Sr

Honorable Mention

Blaine Cline River Valley Jr

Bobby Musser Meigs Sr

TJ Vogt Alexander Jr

Cole Robertson Waverly Sr

Austin Hulse Circleville Sr

Nate Roy Zane Trace Sr

Brayden Easterling Ironton Sr

Tanner Stevenson Wheelersburg Sr

Jaren Stover Logan Elm Sr

Devon Muer Fairfield Union Jr

Mason Manns Fairland Sr

Cooper Davis Gallia Academy Jr

Jack Workman Portsmouth Sr

Owen Salyer Vinton County Sr

Logan Cummins Piketon So

Coach of the Year — Dan Drummond, Unioto

Division III

First Team

Name School Yr

Broc Jordan Western Sr

Owen Carney Crooksville Jr

Blake White Crooksville Jr

Hunter Dutiel Miller Sr

Dalton McDonald Manchester So

Luke Hayslip Manchester So

Second Team

Eric Dotson Belpre Sr

Zach Harless Whiteoak Sr

Cameron Young North Adams Sr

Brooks Suprano Waterford Sr

Clayton Jones West Union Jr

Andrew Cochenour Eastern Sr

Honorable Mention

Tanner Colfens Crooksville

Joey Weaver Southern

Ryland Donley Fairfield

Nicholas Durst Eastern

Chase McDonald Manchester

Blaceton Moore Trimble

Clay Risner Whiteoak

Ryan Hendershot Waterford

Mason Jackson Federal Hocking

Trey Hettich Miller

Maveric Ferneau Western

Oakley Burba Peebles

T.J. Holt North Adams

Trenten Brown Eastern

Jacob Ferrier Belpre

Andrew Smith South Webster

Jonathon McDowell West Union

Coach of the Year — Brian Carney, Crooksville

High School Girls

Division I

First Team

Name School Yr

Hannah Jankauskas Warren Sr

Hollis Sturgill Warren Fr

Zoe Miller Warren Sr

Ashley Aldridge Logan So

Trista Stanley Marietta Fr

Lauren Johnson Logan Jr

Paige Hartley Marietta Jr

Olivia Kaiser Athens So

Honorable Mention

Dreana Wiseman Logan Sr

Maddie Whiting Athens So

Makayla Welch Marietta Jr

Grace Wharton Warren Sr

Addie Huffman Marietta Jr

Jilliann Stemple Warren Fr

Aubrey Schenz Warren Fr

Player of the Year — Hannah Jankauskas, Warren

Coach of the Year — Andy Biddinger, Warren

Division II

First Team

Hanna Shrout Fairland Sr

Maddi Shoults Westfall So

Bailey Meadows Gallia Academy Sr

Brooklyn Tolle North Adams Jr

Riley McKenzie Crooksville Fr

Caitlin Cotterill Meigs Jr

Second Team

Ella Seeley Westfall Sr

Emily Lott Unioto Jr

Ellie Patterson Fairfield Union Sr

Elizabeth Hart Westfall Sr

Madison Fulton West Union Sr

Aliana Collins Chesapeake Sr

Kylee Robinson Meigs Jr

Honorable Mention

Bela Delawdor Ironton Sr

Mikayla Radcliffe Meigs Sr

Linda Lynch West Union Sr

Kileigh Mitchell Manchester So

Lauren Bevins Beaver Eastern Jr

Allison Baughman Crooksville Jr

Lilly Rees Gallia Academy Sr

Emily Cook Westfall Fr

Erika Justus River Valley So

Addi Speed Fairland Sr

Makenzie Radabaugh Vinton County Sr

Hayleigh Risner Piketon Fr

Player of the Year — Hanna Shourt, Fairland

Coach of the Year — Kevin Shoults, Westfall

Load comments